Na straży zasad etyki i deontologii zawodowej Członków Polskiej Federacji Detektywów – Stowarzyszenia Przedsiębiorców stoi Sąd Dyscyplinarny. Uchwałą nr 8 Członków Założycieli zgromadzonych w dniu 21 stycznia 2017 roku na Zebraniu Założycielskim stowarzyszenia pn. „Polska Federacja Detektywów – Stowarzyszenie Przedsiębiorców” w Hotelu Sheraton w Warszawie przy ul. Prusa 2 na sędziego Sądu Dyscyplinarnego powołano Dariusza Jerzewskiego. Na pierwszym posiedzeniu Sądu Dyscyplinarnego Polskiej Federacji Detektywów – Stowarzyszenia Przedsiębiorców w głosowaniu jawnym ukonstytuowano Sąd z Dariuszem Jerzewskim jako Przewodniczącym Sądu Dyscyplinarnego.
Sąd Dyscyplinarny Polskiej Federacji Detektywów – Stowarzyszenia Przedsiębiorców, tak jak pozostałe jej organa, powołany został w styczniu 2017 roku podczas spotkania założycielskiego Członków Federacji dla rozstrzygania ewentualnych sporów i konfliktów, a także w celu dbałości o względy etyki zawodowej i korporacyjnej.
Sąd Dyscyplinarny Polskiej Federacji Detektywów – Stowarzyszenia Przedsiębiorców to unikalne ciało sformowane przez najuczciwszych reprezentantów branży detektywistycznej o wyspecjalizowanej wiedzy i umiejętnościach, gwarantujących należyte wykonywanie czynności sądowych, z których Federacji być może nie będzie musiała nawet korzystać, składając się z grona osób wolnych od osobistych zatargów i wzajemnych zawiści.
Sąd Dyscyplinarny tworzą:
- Przewodniczący Sądu Dyscyplinarnego - Dariusz Jacek Jerzewski
Dariusz Jerzewski - Przewodniczący
Dariusz JERZEWSKI – nadkomisarz Policji w stanie spoczynku członek zwyczajny i Przewodniczący Sądu Dyscyplinarnego POLSKIEJ FEDERACJI DETEKTYWÓW Stowarzyszenia Przedsiębiorców®, członek i ekspert Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego w zakresie kryminalistycznych badań dokumentów i badań wariograficznych, biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Warszawie w zakresie kryminalistycznych badań pisma ręcznego i podpisów oraz w zakresie badań wariograficznych.
Stały współpracownik organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości (konsultacje i udział w czynnościach procesowych).
Konsultant z zakresu badań wariograficznych i pisma ręcznego policjantów i pracowników laboratoriów kryminalistycznych jednostek organizacyjnych Policji oraz przedstawicieli organów ścigania karnego i wymiaru sprawiedliwości. Wykładowca na kursach specjalistycznych organizowanych w szkołach resortowych dla osób ubiegających się o uzyskanie uprawnień eksperckich oraz techników kryminalistyki. Opracowuje i wdraża nowe metody badawcze, publikując wyniki w wydawnictwach kryminalistycznych.
Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie (dyplom magistra resocjalizacji – 1996) oraz Oficerskiego Studium Podyplomowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (1998, z mianowaniem na pierwszy stopień oficerski).
Jako technik kryminalistyki pracował w Komendzie Rejonowej Policji w Ostrołęce (od 1990 r.), a po skończeniu w 1993 r. Kursu Techników Kryminalistyki (TK-5) w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie.
W l. 1998-2007 pracował w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Policji – Wydział Badań Dokumentów i Technik Audiowizualnych oraz Zespół Badań Wariograficznych.
W CLK KGP uzyskał uprawnienia eksperta w zakresie klasycznych badań dokumentów (2002) i w zakresie badań wariograficznych (2003).
Od 2008 r. do września 2017 r. – nauczyciel i wychowawca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Komornicy (dawne TGW Dębe); ponadto prowadzi zajęcia z zakresu kryminologii, wiktymologii i kryminalistyki w liceach ogólnokształcących w tzw. „klasach policyjnych”, realizujących innowację pedagogiczną pn. „Bezpieczeństwo i porządek publiczny”.
Hobby: strzelectwo, myślistwo i wędkarstwo
E-mail: jerzewski@pfdsp.pl